Studia podyplomowe

Jednym z trzech warunków uzyskania certyfikatu jest ukończenie studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania. Jedną z uczelni, która spełnia standardy międzynarodowe w zakresie studiów podyplomowych SAZ jest Uniwersytet Gdański. Link do studiów ze Stosowane Analizy Zachowania znajdziesz tutaj.

Rekrutacja na kolejną edycję studiów ze Stosowanej Analizy Zachowania na Uniwersytecie Gdańskim na rok akademicki 2023/2024 ruszy w marcu 2023 roku. Zapraszamy!

Program tych studiów został opracowany na bazie wymagań Fourth Edition Task List i od roku 2015 aż do wycofania się BACB ze współpracy międzynarodowej, miał status Verified Cours Sequence, dzięki czemu daje gwarancję zdobycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności koniecznych do prowadzenia terapii i edukacji osób z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną oraz neurotypowych (prawidłowo rozwijających się).

O uzyskanie certyfikatu mogą starać się również:

1. Osoby posiadające certyfikat BCaBA , BCBA lub BCBA-D nadany przez BACB.
2. Osoby posiadające doktorat ze Stosowanej Analizy Zachowania.
3. Osoby posiadające Polską Licencję Terapeuty Behawioralnego (PLTB), które ukończyły podyplomowe studia ze Stosowanej Analizy Zachowania.

SZKOLENIA IWRD STUDIA PODYPOMOWE STAŻ PRAKTYCZNY
Diagnoza autyzmu i zaburzeń pokrewnych Zaburzenia ze spektrum autyzmu – kryteria diagnostyczne, częstość występowania i najczęstsze wyzwania w pracy terapeutycznej  
III-stopniowy kurs doskonalący: „Terapia behawioralna dzieci z autyzmem” Stosowana Analiza Zachowania – podstawowe techniki modyfikacji zachowań w praktyce  
Metoda planów aktywności oraz skryptów i ich wycofywania  

Terminy rozpoczęcia rekrutacji na studia oraz koszt studiów dostępne są na stronie Uniwersytetu Gdańskiego – (link do studiów).

Skip to content