fbpx

dr Katarzyna Sitnik-Warchulska

dr Katarzyna Sitnik-Warchulska

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta European Association for Psychotherapy (EAP), praktyk Play Therapy, specjalista terapii środowiskowej, superwizor psychologii klinicznej. Pełni funkcję Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychologii klinicznej w województwie śląskim.

Adiunkt w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ, wykładowca na Uniwersytecie SWPS. Koordynator merytoryczny szkolenia specjalizacyjnego z psychologii klinicznej oraz naukowy szkolenia specjalizacyjnego z psychoterapii dzieci i młodzieży w województwie śląskim. Członek komisji egzaminacyjnej w zakresie specjalizacji z psychologii klinicznej przy Centrum Egzaminów Medycznych. Współzałożyciel Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej Diada w Gliwicach. Terapeura rodzinny w ośrodku adaptacyjno – rehabilitacyjnym dla dzieci w Gliwicach. Członek Komisji Etyki Certyfikatu Analityka Zachowania.

Łączy aktywność naukową z praktyką kliniczną. Od wielu lat zajmuje się diagnozą i terapią dzieci, młodzieży oraz rodzin z zaburzeniami z kręgu psychiatrycznego, w szczególności z zaburzeniami zachowania i emocji, zaburzeniami rozwoju, łączonymi oraz zaburzeniami przywiązania.

Autorka kilkudziesięciu wystąpień i publikacji naukowych. Autorka kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach i zjazdach naukowych. Jej zainteresowania naukowo- badawcze koncentrują się wokół psychopatologii, psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, relacji terapeutycznej, diagnozy psychospołecznej i pracy z rodziną. Zaangażowana jest w krajowe i międzynarodowe projekty naukowe dotyczące funkcjonowania dzieci z zaburzeniami zachowania i emocji oraz specyfiki kształtowania relacji terapeutycznej.

Skip to content