fbpx

dr Anna Lubomirska

dr Anna Lubomirska

Psycholog, certyfikowany analityk zachowania. Doktorat z zakresu analizy zachowania realizowała na Oslo Metropolitan University. Terapeuta i trener w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Między 2010 a 2016 rokiem dyrektor  Niepublicznej Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej IWRD, obecnie jest tam diagnostą oraz tworzy programy i szkoli rodziców objętych opieką Poradni IWRD.

Prowadzi szkolenia z zakresu stosowanej analizy zachowania u dzieci z autyzmem dla nauczycieli i terapeutów na terenie całego kraju. Wykładowca na studiach podyplomowych „Stosowana Analiza Zachowania – terapia spektrum zaburzeń autystycznych” na Uniwersytecie Gdańskim. Superwizor w Społecznym Przedszkolu Integracyjnym Fundacji Czas Dzieciństwa w Warszawie oraz w Centrum Terapii i Edukacji „Mały Książę” w Toruniu. Członek Komisji Etyki Certyfikatu Analityka Zachowania.

Przetłumaczyła na język polski Teaching conversation to children with autism: scripts and script fading oraz częściowo Activity schedules for children with autism autorstwa P.Krantz i L.McClannahan. Współutorka kilku scenariuszy odcinków do platformy edukacyjnej „Kwadrans dla terapii„. Autorka artykułów dotyczących diagnozowania i rozwijania zachowań społecznych oraz stosowanej analizy zachowania u dzieci ze spektrum autyzmu.

Skip to content